Existuje zákon přitažlivosti?

16.07.2022

Ráda bych vám pověděla svůj příběh o zákonu přitažlivosti.

V mém případě zafungoval až neuvěřitelně, ale nebylo to jen tak.

Kdyby mi někdo na začátku roku 2014 řekl, že na konci toho stejného roku nezůstane v mém životě na kameni kámen nevěřila bych.

Leden - květen 2014

Období, kdy jsem procházela poměrně značnou vnitřní krizí. Neuspokojoval mě stávající vztah ani práce, kterou jsem dělala. Všechno bylo tak nějak špatně a já to cítila čím dál víc, hromadilo se to. Začala jsem poslouchat rozvojová videa, četla knihy a utíkala ke koním, kde jsem vypínala a měla klid od svých "strašidel" a toho "co bych měla".

Zvíře, které mě fascinuje a které obdivuji.

Bylo mi 30 let, byla jsem ve vztahu s o 20 let starším partnerem. Po 10ti letech se začalo vytrácet původní kouzlo a já si uvědomila, že v tomto vztahu nezaložím rodinu, navíc už jsme se oba spíše brzdili v rozletu než že bychom spolu-tvořili. Tento vztah byl pro mě v mnohém velmi zásadní a nikdy jsem nelitovala společně prožitých let. Stejně tak jsem ale nikdy nelitovala svého rozhodnutí opustit tento vztah. Naopak! V mnohém mě tento nelehký rozchod posunul vpřed. Náš vztah byl od první chvíle plný španělské vášně, ale i vzájemně svazující lásky a žárlivosti, což mi mnohdy přineslo chvíle velkých útrap a psychické nepohody.

Květen 2014

Sepisuji si na základě nabytých znalostí o tom, jak svůj život změnit k lepšímu SEZNAM. Seznam, který mám dodnes schovaný a ještě dnes mě udivuje, jak se vše propojilo.

Seznam obsahoval soupis věcí, které bych chtěla od partnera a jak bych si vztah představovala. Pomohl mi uvědomit si, co mi vlastně na vztahu tak vadí a proč nejsem spokojená.

Čím víc jsem si seznam pročítala tím víc jsem cítila, že s tím něco musím udělat. Byla jsem vnitřně opravdu rozpolcená.

Červen 2014

Jedu na pracovní akci s děvčaty z práce. Moc se mi teda nechce a snažím se vykroutit. V mém momentálním rozpoložení je to to poslední, na co bych měla chuť. "Ty jsi nám to, ale slíbila!" (hmm a je rozhodnuto, když něco slíbím, tak dělám maximum pro to své slovo dodržet, takže jedu). Nakonec je to fajn akce, kde se hodně nasmějeme a dokonce tam potkávám i milého kluka, který mi říká, že odlétá v září na rok na Nový Zéland a že má v plánu tam asi i zůstat.

Nový Zéland! Úplně se zasním a pronesu: "No páni to je boží, ty se máš!" na což on nezištně (nebo možná právě zištně :-)) dodá: "Tak leť taky, žiješ jen jednou!".

BUM PRÁSK! To byla trefa do černého! Hlavou mi probleskne: "No to by bylo, všechno by mi to vyřešilo"

Ke konci si ještě vyměníme kontakty, že zůstaneme ve spojení, pro případ, že bych se náhodou opravdu zbláznila :-D

Když po nějaké době přijedu domů do své rodné vísky, potkávám se se svou nejlepší kamarádkou, kterou mám od svých dětských let. Všechno jí to říkám a ona se na mě podívá a řekne: "Tak jestli poletíš, letím s Tebou!" COŽE? TO JAKO MYSLÍŠ VÁŽNĚ VESMÍRE? Takto vhozená rukavice.

Přátelství, které trvá již desetiletí!

Červenec 2014

Moje touha je čím dál větší, v této době už musím s pravdou ven a přiznávám příteli, že chci změnu v životě. A že už ve vztahu neumím dále fungovat. Strašně to bolíííí. Probrečím týdny, ale vím, že to asi jinak nejde. On to bere naprosto úžasně a řekne jen: "Měl jsem to udělat já už dřív. Vím, že ti v některých věcech neumím dát to, co chceš". Musím říct, že o to hůř se mi vztah opouští. Přesto, že padlo toto rozhodnutí zůstáváme normálně spolu, fungujeme bok po boku a já se připravuji na svůj velký krok.

Začínáme s kamarádkou zjišťovat podmínky pobytu na Novém Zélandu.

A hned v úvodu se vyskytne první zádrhel. O víza "work and holiday" (pracuj a dovolenkuj), lze v česku zažádat jen jednou ročně a to v březnu a bohužel je tolik žádostí, že rozhodně není jisté, že vízum člověk i po podání obdrží.

Až v březnu! To je pro mě nemyslitelné, potřebuju "vystřelit" co nejdříve. Věci už dostaly spád a já tady v ČR nemůžu zůstat! Cítím to a vím také proč. Potřebuju se od všeho tady osvobodit, být jen sama se sebou.

Kamarádka mi volá s nadšeným hlasem: "Veru vždyť my obě máme německé pasy!!!"

Já: " A co to znamená?"

Kamarádka: "Němci mají víza neomezená a mohou o ně požádat kdykoliv!"

Já: " WOOOW a platí to i pro nás?"

Kamarádka: " Snad jo"

Srpen 2014

Žádáme o Novozélandské vízum našim německým pasem! Za den nám přichází vyrozumění, vaše žádost byla úspěšně zpracována v následujícím emailu vám zašleme vaše víza. To vzrušení se směskou strachu, které zaplavilo celou moji osobnost, cítím ještě lehounce i teď, když píši tyto řádky.

Zasílám informaci o získání víz i mému náhodnému známému, který na Zéland odlétá s kamarádem koncem září. Zpráva ho moc potěší a dává mi dobré rady a tipy co dál.

Kupujeme s kamarádkou letenku. Termín odletu 14.11.2014! NEUVEŘITELNÉ. A teď ta přetěžká část jít s pravdou ven všude tam, kde musím. Oznamuji svoje rozhodnutí odletět na rok pryč v práci, bývalému příteli a blízké rodině. Reakce jsou různé a ne vždy příjemné. Nic méně, já už jsem pevně rozhodnutá a z toho důvodu jsem si také dříve, než jsem šla s pravdou ven koupila letenku.

Zéland se blíží...

Září 2014

Naši vzdálení parťáci na cestě už se chystají k odletu. A posléze posílají informace z cesty a fotky. Bože, jak já už se těším na listopad!

Říjen 2014

Čas se vleče, děláme s kamarádkou přípravy na cestu, plánujeme, ale už obě cítíme tu touhu po dni D.

14.11.2014

Den D je tady. Jak jsem se ho nemohla dočkat, tak teď je mi velmi úzko!!! Zaplavují mě úvahy racionální části mozku: Bože, co to děláš!!! Všechno jsi rozbila! Co tam budeš dělat? Jak se uživíš? atd.

Probíhá velmi těžké loučení, doma mimo jiné nechávám velmi nemocného 4 nohého přítele a to mi trhá srdce snad nejvíc. Pohled do jejích smutných očí, "kam jdeš?" a já vím že hooodně daleko a že už se možná neuvidíme (i při psaní těchto řádků se mi řinou slzy ven).

Nasedáme s kamarádkou do vlaku. Ještě ve vlaku dostávám zprávu, že moje psí kamarádka umírá a odchází. V tento moment se nenávidím!!! Nenávidím své sobecké rozhodnutí odjet. Další cesta pro mě probíhá v mlžném slzavém oparu. Brečím o pejska, brečím o přítele a o vše co tímto krokem ztrácím.

Moje psí věrná kamarádka, která odešla do nebe v den mého odjezdu.

Naši vzdálení kamarádi (již zkušenější Zélanďani) se rozhodnou (protože náhoda tomu tak chtěla?) jet právě do města, kam my za den přiletíme. Domlouváme se na tom, že nás vyzvednou na letišti a já zařizuji společné týdenní ubytování. Aby nám vše pomohli zařídit. Z mého dnešního pohledu velmi odvážný krok. Prostě jsem dala na svou intuici a kamarádce řekla, že jsou fajn a ona mi věřila.

A jak dopadl náš příběh jako z červené knihovny? Možná, už asi tušíte. Můj náhodný známý, který pronesl větu: "Tak leť taky, žiješ jen jednou!" se stal mým milovaným přítelem, který světe div se odpovídá naprosto seznamu, který jsem si na začátku roku 2014 napsala! Nedokázala jsem to pochopit, jak je to možné! Jen jednu drobnost jsem do seznamu zapomněla zmínit a to, že by měl být vyšší než já:-D. A tak mám při své výšce 180 cm vedle sebe úžasného, charakterem velikého muže, leč vzrůstem menšího 173 cm :-D Máme spolu dva nádherné kluky a i po 8 letech se milujeme.

A jak dopadli druzí dva spolucestovatelé? Po dlouhých 7mi měsících vznikl i druhý vztah našeho Novozelándského putování! Dnes spolu mají dva krásné malé rošťáky (taky kluky):-D a dokonce bydlíme i na stejném místě. :-D

Naše parta

Náš roční pobyt se protáhl na nádherné dva roky! Nový Zéland se pro mě stal mým druhým domovem. Nikdy nezapomenu na čas tam strávený a doufám, že se tam zase někdy vrátím! A že ho budeme moct ukázat našim synům.

Tímto článkem, který je pro mě velmi niterním sdílením, jsem vám chtěla ukázat, že mnohdy ta cesta za něčím, co si vnitřně přejeme, je místy velmi trnitá a musíme udělat spoustu nekomfortních rozhodnutí a ustát nepříjemné situace, ale na konci nás čeká právě to, co jsme si přáli a po čem jsme toužili.

A jak jsem se od tohoto příběhu dostala až k mé práci, která mě naplňuje radostí? To si můžete přečíst v Mém příběhu.

Život je nádherný...

Mějte se krásně a dovolte si rozkvést

Specializuji se na propojení Pilates a Technice emoční svobody, vedu své klienty k harmonii těla a mysli, tak aby se cítili každý den dobře a mohli si plnit své vize a přání. Více o mě najdete tady: Můj příběh

Jsem autorkou těchto eBooku:

Pro ženy jsem vytvořila video eBook, který vám navrátí lásku ke svému tělu a to nejen po psychické, ale také po fyzické stránce. Zajímá vás více? Vaše tělo je dar, dovolte mu rozkvést.

Chcete věmodě pracovat se svou myslí? Stáhněte si zdarma eBook: Naučte se pracovat s negativním myšlením.

Kontaktovat mě můžete na info@veronikaholisova.cz

Tento článek lze nekomerčním způsobem šířit v originální formě s uvedením jména autora a aktivním odkazem na stránky www.veronikaholisova.cz a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.