Dechem ke klidnému spánku

11.02.2022


Měla jsem teď pár dní za sebou, kdy se mi špatně usínalo, do toho několik nočních kojení a ráno jsem se probudila s pocitem, že jsem snad ani nespala. Když jsem si představila denní maraton, který mě s dětmi čeká a práci, co jsem si v noci, kdy jsem nemohla usnout, naplánovala :-D, no řeknu vám představa nic moc. V tu chvíli jsem si vzpomněla na jednu dechovou techniku, kterou jsem občas používala, a o kterou bych se s vámi dnes ráda podělila. Je velmi jednoduchá a funkční a opět mi pomohla. Konečně jsem se dnes ráno probudila opět s energií.

Určitě to znáte také, hlavou se vám honí všechny možné myšlenky, nelze je zastavit, nemůžete usnout, mozek jede na plné obrátky a zabývá se vším, co vás trápí nebo co aktuálně řešíte. Mnohdy jsou to vskutku tvůrčí a plodné chvíle, ty miluju! Ale někdy je toho už zkrátka moc. Chci to zastavit a odpočinout si.

Pokud jste někdo z vás již v minulosti zkoušel nebo pravidelně pracujete s dechem, pak jistě víte, že dech umí být doslova dechberoucí :-) Dokáže nás zavést do zcela jiných úrovní vědomí, o tom ale dnes psát nechci. Jen bych ráda zdůraznila jeho důležitost. Vždyť dechem náš život začíná a posledním výdechem končí. Dýchání všemi buňkami těla je v podstatě jemnější způsob předávání energetických informací.

Tady mám pro vás jednoduchý dechový postup, který si můžete vyzkoušet již dnes před spaním. Zpomalíte srdeční rytmus a navedete tak tělo do poklidného a uvolněného stavu.

Nejlépe si tuto metodu zapamatujete, když jí nazveme "4-7-8". 

To jak váš dech povedete nechám na vás a na tom co je vám příjemné. Dle východních nauk je ideální nádech i výdech nosem. Z cvičení a něktěrých relaxací často známe nádech nosem a výdech ústy. A znám i takové z nás (můj partner:-)), kteří vedou nádech i výdech ústy. 

Jde hlavně o to, aby vám to bylo příjemné. Důležitá je také hloubka nádechu, který vedete až do břicha. Při nádechu si můžete představit, jak vámi proudí čirá energie vaší barvy, při výdechu všechno nepotřebné ven.


  • Nádech - protáhněte na 4 vteřiny
  • Poté 7 vteřin zadržujte dech
  • Výdech - 8 vteřin


Provádějte do usnutí nebo dokud vám je to příjemné... :-)

 

Dobrou noc a klidné sny... :-)

Dovolme si rozkvést


Veronika Holišová

Díky Pilátes a Technice emoční svobody vedu své klienty k harmonii těla i mysli, tak aby se cítili každý den dobře a mohli si plnit své vize a přání. Více o mě najdete tady: Můj příběh

Jsem autorkou těchto eBooku:

Jste žena a necítíte se v těle dobře ať už po psychické či fyzické stránce? Podívejte se, co vám nabízí můj eBook: Vaše tělo je dar, dovolte mu rozkvést.

Chcete věmodě pracovat se svou myslí? Stáhněte si zdarma eBook: Naučte se pracovat s negativním myšlením.

Kontaktovat mě můžete na info@veronikaholisova.cz

Tento článek lze nekomerčním způsobem šířit v originální formě s uvedením jména autora a aktivním odkazem na stránky www.veronikaholisova.cz a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.